LES/workshopy a kroužky

 

tl_files/mail-podpis/logo less b&w orez.jpg

LES (Laboratory for Education and Synergy) je tvůrčím prostorem pro všechny generace a místem určeným ke vzájemnému obohacování a vzdělávání se na půdě galerie.

Široké spektrum edukačních programů, které připravujeme, bude zahrnovat výtvarné workshopy pro děti a teenagery inspirované aktuálními výstavami, galerijní animace, komentované prohlídky výstav a vzdělávací programy pro školy. 
Anglický název (Laboratory for Education and Synergy) odkazuje k podpoře vzdělávání a synergie - spolupráce více činitelů, jejichž společný výsledný účinek je vyšší než jejich pouhý součet. Setkání na půdě LESa je inspirací jak pro účastníky akcí, tak pro jejich průvodce-lektory. Společným cílem je prožití a pochopení současného umění v jeho různorodých formách.

tl_files/mail-podpis/IMG_4774.jpg

 

Netradiční výtvarný kroužek pro děti ve věku 3 – 6 let

  • Maximální počet dětí v kroužku je 8
  • 19 lekcí (90 minut) za pololetí
  • 1 600 Kč za pololetí včetně používaného materiálu / 100 Kč za individuální lekci

každý čtvrtek v 16.30 – 18.00 od  2/2/2017 – 22/6/2017
lektorka: Eliška Mikšová

Netradiční výtvarný kroužek pro děti předškolního věku je zaměřený především na rozvoj estetického vnímání a představivosti. Během tvoření si nejmenší umělci upevňují základní znalosti barev, tvarů a materiálů, to vše hravou a originální formou v inspirativním prostředí galerie současného umění.

Netradiční výtvarný kroužek pro děti 6 – 12 let

  • Maximální počet dětí v kroužku je 10
  • 19 lekcí (90 minut) za pololetí
  • 1 600 Kč za pololetí včetně používaného materiálu / 100 Kč za individuální lekci

každé úterý v 16.30 – 18.00 od  7/2/2017 – 27/6/2017
lektorka: Eliška Mikšová

Děti se v průběhu pololetí setkají s různými výtvarnými přístupy a technikami zaměřenými na prožití a pochopení současného umění. Během své práce se seznámí s chodem a prostředím galerie, stejně jako s pojmy a zajímavostmi ze světa výtvarného umění.

Registrovat do kroužků se můžete na les@faitgallery.com

 

WORKSHOPY

Prosíme o potvrzení účasti na email les@faitgallery.com. Počet účastníků je omezen. V případě Vaší neúčasti nás včas informujte, děkujeme. Doporučujeme pracovní oblečení.
Vstupné: 40 Kč / 70 Kč - 2 děti / 90 Kč - 3 děti
 
ČERVEN
 
SOBOTA 3. 6. 2017, 10:00
Výtvarný workshop "RUB A LÍC" pro děti 2-6 let
 
Do kresby zapojíme další z našich smyslů – hmat. Společně překonáme dvojrozměrnost papíru a vyzkoušíme si kreslit bez přímé zrakové kontroly. Kde má kresba rub a kde má líc? Obě strany vzájemně propojíme a zkusíme mezi nimi navázat dialog. 
 
SOBOTA 17. 6. 2017, 10:00
Výtvarný workshop "LINCE NA STOPĚ" pro děti 2-6 let
 
K tvorbě tentokrát přizveme náhodu a necháme za sebe malovat gravitaci, pohyb a zvuk. Jakou linku či stopu za sebou zanechá tón nebo stékající kapka? Volně navážeme na výtvarné experimenty Milana Grygara a překvapí nás kresba, které vzniká téměř sama.
 
ČERVENEC
 
SOBOTA 15. 7. 2017, 10:00
Výtvarný workshop "PARTITURY" pro děti 2-6 let
 
Vytvoříme si spolu z nejrůznějších linek notovou osnovu a zapíšeme do ní vlastní skladbu. Že opravdové noty ještě neumíte? Nevadí! Hravě nám je zastoupí otisky, tečky a puntíky. A na závěr si grafické partitury podle svých představ i sami přehrajeme.